O mnie

mgr inż. architekt krajobrazu Joanna Lityńska

Moje doświadczenie opiera się na nieustannym poszerzaniu wiedzy oraz szukaniu inspiracji. 

Od zawsze interesowały mnie ogrody i wszystko co z nimi związane, dlatego postanowiłam dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem projektując Państwa ogrody.

Inspiracji poszukuję obserwując naturę, odwiedzam ogrody w różnych częściach kraju oraz za granicą, uczestniczę w targach związanych z ogrodami oraz architekturą krajobrazu, a najwięcej uczę się eksperymentując we własnym ogrodzie.

W projektowaniu stawiam na funkcjonalność oraz poprawę jakości życia w przestrzeni ogrodowej. Wszystkie moje projekty charakteryzują się indywidualnym podejściem oraz są dopasowane do Państwa estetyki, stylu życia oraz charakteru okolicy.

Jestem absolwentką Podyplomowego Studium Architektury Krajobrazu na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej oraz kierunku ogrodnictwo na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. 

Od 2012 roku pracowałam w branży rolniczo-ogrodniczej jako doradca klienta w zakresie upraw roślin, nawożenia i ochrony. Odbyłam praktyki zawodowe w centrach ogrodniczych, a także staż w Wielkiej Brytanii, pracując w organizacji ogrodniczej. 

Jestem członkiem Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu https://sak.org.pl/joanna-litynska/

Szkolenia / Referencje