Kącik wypoczynkowy

Duży nowoczesny ogród miłośników kwiatów i kolorów. Właściciele bardzo chcieli mieć w swoim ogrodzie zaciszne miejsce do wypoczynku. Czasem nie wystarczy taras,  który tworzy dodatkowy "zewnętrzny pokój" oraz jest niewątpliwie idealny do przyjmowania gości i spożywania posiłków ze względu na bliskość kuchni.

Zaproponowany kącik wypoczynkowy, składa się z dwóch przestrzeni, jedna to idealne miejsce do czytania książek, popołudniowej drzemki, czy spotkań z przyjaciółką, a także dla dzieci, które w upalne dni mogą "rozbijać letni obóz". Druga część, to rozwiązanie na długie wieczory spędzone z rodziną lub znajomymi, przy blasku ogniska. Taras w tym ogrodzie ma południową wystawę, więc ten zakątek stanowi idealne miejsce wytchnienia. Półcień wprowadza dereń pagodowy oraz grupa brzóz, a całość kompozycji dopełnia grupa różowo kwitnącej jarzmianki oraz jeżówki.

Miejsce na ognisko, pojawia się w ogrodzie coraz częściej. Spotyka się je w przeróżnych formach i stylistyce. Od bardzo naturalistycznych do nowoczesnych. Do ich budowy wykorzystuje się materiały, które nawiązują do całości ogrodu - bardzo modna ostatnio blacha corten, kamień, cegła czy formak granitowy. Można, także kupić gotowe dekoracyjne paleniska, które nie będą wymagały wiele prac. 

 

Joanna Lityńska